SKU: WGL-8461-10-GROP-NCKL-LED1-700
  • Bulbs Included
  • Non-Returnable
Wire Glass LED 6 inch Brushed Nickel Wall Sconce Wall Light in 700 Lm LED, Grid with Opal, Cylinder with Flat Rim
  • Bulbs Included
  • Non-Returnable
(Only 10 in stock!)
Free Shipping!
Server Error
In stock items ship in 7-10 days.
  • 150% Price Match Guarantee
Live Chat
Description
Product Specifications
Product Information
Brand: Justice Design
Brand Category: Wall Sconce
Shipping Method: Ground
Electrical and Operational Information
Color Rendering Index: 90
Color Temperature: 3000K
Dimmable: Yes
Lamping Category: LED
Lamping Included: Bulbs Included
Lamping Type: LED
Lumens: 700
Primary Number of Bulbs: 1
Socket: Dedicated LED Engine
Total Number of Bulbs: 1
Voltage: 120V