SKU: 3508W15C
  • No Restocking Fee
Zayne 2 Light 15 inch Chrome Wall Sconce Wall Light
SKU: 3508W15C
Choose options for pricing
  • Save 45% Off , while supplies last. Details
Select Finish: Chrome
  • No Restocking Fee
(21 in stock)
Server Error
In stock items ship in 1-2 business days.
  • Guaranteed Lowest Pricing
  • 150% Price Match Guarantee
Live Chat
Description
Crafted from iron metal and crystal, it features a rectangular backplate and two arms extended with solid K9 crystal ball from the rod on either side for a modern and linear look. Each 20W G9 bulb ( not included) is diffused by a faceted clear crystal ball giving the fixture a touch of industrial and glam inspiration. This work of art will add an artful focal point to your entryway, dining room, kitchen, or office. Evoking a sophisticated and timeless aesthetic to any space and will be an instant conversation started with its finely faceted crystal sphere which is polished by hand to reflect and refract light. Available in three different finishes in gold, chrome, and black.