SKU: NYLM-5ST30XWWLE4/48
  • No Restocking Fee
iLENE LED White Stem Mount Mini Cylinder Ceiling Light in 3000K, 48 in.
SKU: NYLM-5ST30XWWLE4/48
Choose options for pricing
Select Finish: White
  • 150% Price Match Guarantee
Live Chat
Description
5" iLENE 48" Stem Mount Mini Cylinder, 2000lm, 40W, 3000K, White, 120V Triac/ELV/0-10V & 277V 0-10V Dimming
Category
Pendants
Collection
iLENE
Finish
White
Color
Whites
Product Specifications
Product Information
Brand: Nora Lighting
Brand Category: Stem Mount Mini Cylinder
Brand Product Description: 5" iLENE 48" Stem Mount Mini Cylinder, 2000lm, 40W, 3000K, White, 120V Triac/ELV/0-10V & 277V 0-10V Dimming
Shipping Method: Ground
SKU: NYLM-5ST30XWWLE4-48
UPC: 732180823291
Electrical and Operational Information
Color Temperature: 3000K
Dimmable: Yes
Lamping Category: LED
Lamping Included: Bulbs Not Included
Lumens: 2000
Wattage Max: 40.00
Warranty and Specifications
Country of Origin: CHN
Title 24: Yes
Additional Details
Chain Cord Features: (2) 24" Stems
Features:
  • 120V Triac/ELV/0-10V & 277V 0-10V Dimming