SKU: V2033F16C/RC
  • No Restocking Fee
Maxime 6 Light 16 inch Chrome Flush Mount Ceiling Light in Royal Cut
SKU: V2033F16C/RC
Choose options for pricing
  • Save 17% Off , while supplies last. Details
  • No Restocking Fee
Out of Stock
Call us for availability information 866-344-3875
Server Error
In stock items ship in 1-2 business days.
  • Guaranteed Lowest Pricing
  • 150% Price Match Guarantee
Live Chat
Description
2033 Maxim Collection Flush Mount L16in W16in H5.5in Lt:6 Chrome Finish (Royal Cut Crystals)
Product Specifications
Product Information
Brand: Elegant Lighting
Brand Category: Flush Mount
Shipping Method: Ground
SKU: V2033F16C-RC
UPC: 848145041218
Electrical and Operational Information
Lamping Included: Bulbs Not Included
Lamping Type: E12
Lead Wire Length: 10 in.
Primary Number of Bulbs: 6
Total Number of Bulbs: 6
Voltage: 110V-125V