SKU: SH-8116-19F
  • No Restocking Fee
Signature Kraft 19 inch Shade, Round
SKU: SH-8116-19F
Choose options for pricing
Select Finish: Dark Patterned
  • No Restocking Fee
(77 in stock)
Server Error
In stock items ship in 1-3 business days.
  • 150% Price Match Guarantee
Live Chat
Description
Product Specifications
Product Information
Brand: Cal Lighting
Brand Category: Shade
Shipping Method: Ground
SKU: SH-8116-19F
UPC: 020193175156
Electrical and Operational Information
Lamping Included: Bulbs Not Included
Dimensions and Measurements
Weight: 16.94
Width: 19
Warranty and Specifications
Country of Origin: China
UL Ratings: ETL
Warranty: 1 Year
Additional Details
Features:
  • 13in. Top x 19in. Bottom x 11in. Side