SKU: PHB60SB3-NWF
  • No Restocking Fee
  • Bulbs Included
Phoebe 60 inch Satin Brass with White Blades Ceiling Fan
SKU: PHB60SB3-NWF
Choose options for pricing
Select Finish: Satin Brass
  • No Restocking Fee
  • Bulbs Included
(93 in stock)
Server Error
In stock items ship in 2-3 business days.
  • 150% Price Match Guarantee
Live Chat
Description
Product Specifications
Product Information
Brand: Craftmade
Brand Category: Ceiling Fan
Brand Product Description: 60" Ceiling Fan w/DC Motor, W/Blades & LED Light kit
Shipping Method: Ground
SKU: PHB60SB3-NWF
UPC: 647881271145
Electrical and Operational Information
Color Temperature: 3000K
Dimmable: Yes
Efficiency: 198
Lamping Category: LED
Lamping Included: Bulbs Included
Lamping Type: LED Disk
Lumens: 645
Primary Number of Bulbs: 1
Total Number of Bulbs: 1
Voltage: 120V